Tespih Böcekleri Nerelerde Yaşar ?

İsim olarak çoğu kişi tarafından bilinmese de hemen her evde bulunabilen ve hemen herkes tarafından görünmüş olan bu haşereler, dünyanın her yerinde her köşesinde ve suyun olduğu her iklimde yaşayabilmektedir. Evlerimizde de en sık şikayet edilen bu haşere ile birlikte, karıncalar, gümüş böcekleri, kalorifer böcekleri, kertenkeleler de sıklıkla yakınılmaktadır. Peki tespih böceğinin özellikleri nelerdir ve tespih böcekleri nerelerde yaşar ?

Tespih Böceğinin Özellikleri

Çıyanlarla akraba olan ve nemli bölgelerin sayı ve tür bakımından en yoğun haşeresi olan tespih böcekleri, segmentli yani boğumlu bir vücut yapısına sahip olması ile pek çok haşereden ayrılır. Fizyolojik olarak ayakları ile kafasını birleştirip bir boncuk görünümünü alan tespih böcekleri, oldukça hızlıdırlar. Denizlerde dahi türlerinin bulunduğu bu haşerelerden nemli bölgelerde çok fazla sayıda vardır.

Tespih Böceklerinin Yaşadıkları Yerler

  • Nemli alanların her noktasında,
  • Banyo ve mutfaklarımızda,
  • Gider borularında,
  • Yağmur alan yerlerde,
  • Nemli topraklarda,
  • Denizlerde ve okyanuslarda yaşayabilirler.

Tespih böceği ile mücadele etmek için mutlaka tespih böceği ilaçlama işlemleri yaptırmanız gerekir. Her zaman sizlere kusursuz bir şekilde hizmet verdiğimiz Pendik Böcek İlaçlama firmamız en az elli türden fazla haşerenin ilaçlanmasında en nitelikli, garantili hizmetleri size sunmaktadır. Çağrı merkezlerimizi her zaman arayabilmekle birlikte, ilaçlama talep formlarımızı da dilediğiniz zaman doldurup bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir