Tahtakurusu Nedir?

Tahtakurusu, dünyanın ağaç ve nem olan her yerinde yaşayabilen bir haşere türüdür. Bu nedenle de her yerde yaşayabilmektedirler. Tahtakurusu ülkemizde de hemen her evde şikayet edilebilen bir haşeredir ve onlardan kurtulmak için çok farklı yollara başvurulmuştur. Peki tahtakurusu nedir ve bu haşere nasıl yok edilir?

Tahtakurusunun Özellikleri

  • Oldukça küçük olan bu haşerenin gözle görülmesi oldukça zordur.
  • Çünkü genellikle tahtaların arasında, halıların içinde, döşemelerin içinde bulunurlar.
  • Tüm tahtakurusu türleri kadifemsi bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de dış yüzeyleri parlaktır.
  • İnsanları ısırabilen bu haşere genellikle gece faaliyet görürler.

Evimde Tahtakurusu Var Mıdır?

Evimizde türlü türlü böcekler vardır ve hangisinin hangi türe ait olduğunu, bu böceklerin zararlarını bilmemiz imkansızdır fakat türü ne olursa olsun evdeki böceklerden kurtulmanın yolu konusunda mutlaka çözüm aranmalıdır. Peki tahtakurusunun varlığından emin olmak için nelere dikkat edilmelidir?

Her şeyden önce geceleri kemirme sesleri duyuyorsanız ve bu sesler genellikle tahta pencere kenarlarında, koltukların ve tahta kapıların yanında çoğalıyorsa evinizde bu haşerenin varlığından emin olabilirsiniz.

Evinizde eğer yerlerde toz halinde tahta döküntüleri varsa yine bu haşerenin evinizde olduğundan şüpheniz olmasın.

Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusundan kurtulmanın en garantili yolu elbette ki tahtakurusu ilaçlama firması ile anlaşmaktır. Bu sayede hem en sağlıklı şekilde bu haşereden kurtulur hem de en uzun korumayı kazanmış olursunuz.

Pendik’te sizlere tüm haşerelere karşı en profesyonel şekilde, müşteri memnuniyeti odaklı ilaçlama hizmetini sunan Pendik İlaçlama şirketimiz, senelerden beri sizlerin yanında olan ve alanındaki en kurumsal ilaçlama firmasıdır. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi günün her saatinde arayabilir, merak ettiklerinizi bizlere sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir