Tahta kurusu ilaçlama

Tahta kuruları genellikle evlerde yatak ve çarşaf aralarında, mobilya araları, süpürgelerin arkası, priz boşlukları ve parke ile duvar yarıklarında bulunur. Son derece hızlı üreyen bu canlı yaşam alanlarında fark edilmediği takdirde kısa süre içinde istila halini alabilir. İlaçlama; ev, iş yeri, hastane, okul, fabrika, otel gibi kapalı alanların yanı sıra park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da uygulanabilen, belirli bir böcek türüne karşı ortamın sterilize edilme işlemidir.
Pendik böcek ilaçlama firması olarak yaşam alanlarınıza sızan diğer tüm böcek çeşitleri gibi tahta kurusu böcek ilaçlama uygulaması da vermekteyiz. Bu canlıları genellikle 4 veya 5 mm boyutlarında, düz, kırmızımsı ve kahverengi renkli olan oval şekilli haşerelerdir. İnsan kanı emerek beslenen tahta kurusu kan emdikten sonra daha kırmızı ve şişkin bir görünüm alır. Soğuk hava şartlarında 1 yıl boyunca beslenmeden yaşayabilir.

Genellikle cüzdan, çanta, bavul gibi insanların şahsi alanları içinde beslenir. Günde 1 ve 5 arası yumurta paketi bırakan tahta kuruları, yaşam süreleri boyunca toplamda 200 ve 500 arası yumurta bırakmış olur. Bu canlılar 300 günden fazla yaşar. Genellikle bir başka evden veya otellerden insanların yaşam alanlarına sızar. Gündüz saatlerinde barındığı alandan çıkmadığı gibi genellikle geceleri aktiftir. İnsanların kol, bacak ve boyun bölgesi gibi uzuvlarına zarar vererek kızarıklık ve kaşıntı gibi reaksiyonlar göstermesine neden olur.

Pendik böcek ilaçlama firması olarak Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip bir firma olarak hizmet vermekteyiz. Bunun yanı sıra kullanılan ilaçlar insan ve çevredeki diğer canlıların sağlığı açısından tamamen zararsızdır. Tahta kurusu ilaçlama uygulaması sonucunda işlem yapılan alanda herhangi bir böcek türüne uzun süre rastlanmaz. Diğer haşere türlerinde olduğu gibi tahta kurusu ilaçlama uygulamasında da dikkat edilmesi gereken işlemin belirli periyotlar halinde devamlılığıdır.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda tahta kurusu sorunu yaşıyorsanız 7/24 hizmet vermekte olan Pendik böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak tahta kurusu ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir