Kırkayak Nerelerde Bulunur ?

Her haşere türü oldukça farklı yapıdadır ve haşereler birbirlerinden tamamen şekil ve renk olarak ayrılmaktadır. Aynı familyadan olanları bile gerek beslenme şekli gerek yaşama şekli olarak bile farklıdırlar. Bunlara en iyi örnek elbette kırkayaklar, çıyanlar ve tespih böcekleri gösterilebilir. Aynı familyadan gelmelerine rağmen kırkayaklar, çıyan ve tespih böceklerine göre fiziksel olarak bile çok daha değişiktir. Peki kırkayakların özellikleri nelerdir ve kırkayak nerelerde bulunur ?

  • Genellikle kırk tane ayakları olduğu düşünülse de bu haşerelerin kırk tane ayağı yoktur. Genellikle otuz ile yedi yüz arasında ayak sayısına sahip olan kırkayaklar oldukça da esnek bir haşeredir.
  • Siyah ve kırmızının hemen her tonunda olabilen kırkayaklar otçul beslenen ve çürükçül de beslenebilen haşeredir. Bu nedenle otlarda, yeşil alanlarda, çöplerde, saksılarımızda fazlasıyla bulunmaktadırlar.
  • Kırkayaklar oldukları bölgeye diğer haşereleri de çekmektedirler. Çünkü vücutları oldukça etli ve kemiksizdir. Eğer evinizde kırkayak varsa başka haşerelerin de evinizde olması an meselesidir.
  • Hızla çoğalabilen kırkayaklardan kurtulmak için mutlaka kırkayak ilaçlama işlemlerini uygulayan bir böcek ilaçlama şirketi ile anlaşmalısınız.

Böcek ilaçlama Pendik olarak her haşere türünde en yetkin ilaçlama uygulamaları en kusursuz şekilde uygulayan firmamız, sizlere 7/24 hizmet vermektedir. İlaçlarımızın tamamı Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve ilaçlama personellerimizin hepsi alanında oldukça deneyimlidir. Bize ulaşmak için çağrı merkezlerimizi dilediğiniz zaman arayabilir, ilaçlama talep formlarımızı doldurabilirsiniz. Haftanın her günü ve saati bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir