Kene İlaçlama

Piknik alanlarında, ormanlık alanlarda bulunan ve insanlara çeşitli hastalıklar bulaştıran parazitler, kene ilaçlama uygulaması ile kontrol altına alınabilir. Bu uygulamayı, alanında uzmanlaşmış kişiler gerçekleştirmelidir. Aksi halde, tehlikeli sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Şirketimiz Pendik ilçesinin bütün semtlerinde ve İstanbul’un bütün ilçelerinde kaliteli ilaçlarla, kene ile mücadele etmektedir. TSE onaylı ilaçlar kullanarak, birçok alanda hizmet vermektedir.

Keneler Isırır mı?

Kene canlıları ısıran ve sokan bir parazit türüdür. Toplamda sekiz tane ayağı bulunmaktadır. Ayaklarının ucunda bulunan çengelleri ile canlıların derisi üzerine yapışırlar. Birçok canlının kanını emerek beslenirler. Keneler yumurtladıkları ilk andan itibaren canlıların kanını emerler. Erişkin hale gelene kadar bu işlemi sürdürmeye devam ederler. Mideleri pis kan ile dolar. Erişkin hale gelene kadar midelerindeki kanı boşaltmazlar. Ancak yetişkin keneler, kanını emdikleri canlıya önceden topladıkları kandaki hastalık virüslerini bulaştırabilir. Canlılar arasındaki hastalık geçişlerini bu şekilde sağlarlar.

Keneler Nerede Bulunur?

Açık alanların tümünde, ormanlık alanların hepsinde bulunabilirler. Yumurtalarını yaprakların arasına, toprak üstüne, ağaçları ve binaların diplerine bırakırlar. Çok küçük canlılar oldukları için kıyafetlerimizin üzerine, derimizin ve evcil hayvanlarımızın üzerine yapışabilirler. Kapalı mekanlara da bu şekilde geçiş sağlayabilirler.

Keneler Hangi Mevsimde İlaçlanır?

Kene ilaçlama işlemi, yılın her döneminde yapılabilir. Şirketimiz bu hizmeti, yılın her döneminde, gününde ve günün her saati vermektedir. Ancak ağırlıklı olarak hizmet talebi almamız, yaz aylarında gerçekleşmektedir. Zira bu parazitler, mart ve eylül ayları arasında üremelerini gerçekleştirmektedir. Bu dönemlerde üremelerini gerçekleştiren parazitler, yaz aylarında insanlara saldırmaktadır.

Yaz aylarında korunmasız olarak, açık alanlarda vakit geçiren insanlar, kenelerin saldırına uğramaktadır. Parazitlerin saldırısına uğramanız durumunda, en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekmektedir. Tek başınıza yapacağınız yanlış bir müdahale, sakıncalı durumlar yaşanmasına neden olabilmektedir. Kulaktan dolma halk arasında bilinen bilgiler, kenelerin insanlara daha çok zarar vermesine neden olabilmektedir. Saldırıya uğramanız durumunda sağlık kurumuna gitmeniz gerekmektedir. Aynı vaka ile yeniden karşılaşmamak adına uzman firmalardan ilaçlama hizmeti talep etmelisiniz.

Profesyonelce kene ilaçlama hizmeti veren şirketimiz, her alanda uygulamalarını ekonomik olarak gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir