Gümüş Böceği İlaçlama

İlaçlama firmamıza en sık şikayet aldığımız böcek türlerinden biri de kuşkusuz gümüş böceğidir. Gümüş böcekleri, çoğu kişi tarafından balık böceği, kütüphane böceği olarak da bilinir. Dışarılardan ziyade evlerin içinde daha çok gördüğümüz bu haşere türü oldukça hızlı yumurtlayabilmektedir.

Gümüş Böceği Nedir?

Gümüş böceği gri renklerinde, oldukça uzun antenleri olan, esnek ve yassı bir vücuda sahip haşere türüdür. Öldürdüğünüzde genellikle kan yerine beyaz veya kahverengi bir sıvı çıkar. Boyları 7 cm olabildiği gibi 1 cm olanları da vardır. Yavru gümüş böcekleri genellikle yerlerinde sabit durmaktadır.

Bu haşereler diğer haşereler gibi etçil veya otçul beslenmekten ziyade kağıttan yapılmış şeylerle beslenir. Kitap, defter, kağıt, karton, gazete, koli, duvar kağıdı, mukavva gibi nesnelerin olduğu yerlerde sıklıkla bu haşerenin bulunması, onlara kütüphane böceği isminin de denilmesine sebep olmuştur. Bu haşere genellikle,

  • Okullarda, kütüphanelerde,
  • Kağıt fabrikalarında,
  • Kitaplıklarda,
  • Kitap satan dükkanlarda,
  • Kolilerin içinde sıklıkla bulunurlar.

Tek başınıza hiçbir haşere şikayetinizden tam olarak kurtulamadığınız gibi, bu haşereden de kurtulmanız imkansızdır. Çünkü haşerelerin hemen hepsi çok hızlı bir şekilde yumurtlamaktadır. Bu nedenle mutlaka sizlere kaliteli bir hizmeti kurumsal bir şekilde sunan ilaçlama firması ile anlaşmalısınız.

Pendik Böcek İlaçlama firması sadece gümüş böceği ilaçlama işlemlerinde değil kalorifer böcekleri, hamam böcekleri, pire, fare türleri, sinek türleri, akar, mayt, miteler, solucanlar, kirpi, çıyan, akrep, yılan, çekirge, arı, kakalak, uyuz böceği gibi en az 50 türden haşere üzerinde en garantili sonuçları sizlere vermektedir. Bizlere ulaşmak için iletişim bölümümüzde bulunan numaraları haftanın her günü ve her saati arayabilirsiniz. Ayırca ilaçlama talep formlarımızı doldurup, bizim size ulaşmamızı da sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir