Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

Fareler, çok değişik türe sahip olan haşerelerdendir. Ülkemizde de çok fazla bulunan ve hemen her yerde yaşayabilen fareler, mücadele edilmesi en zor olan haşerelerden biridir. Peki fare yakalama teknikleri nelerdir ?

Farelerin Özellikleri ve Zararları

Fareler her renkte olabilen ve her yerde bulunabilen bir haşeredir. Bu nedenle de görmeye en çok alışık olduğumuz haşerelerden biridir. Kemirgen statüsünde olsalar da ilaçlama işlemleri ile mücadele edilebildiklerinden dolayı fareler haşere olarak adlandırılır.

Pek çok hastalığın bulaşmasında aktif rol oynayan fareler, geçmişten beri de yüzlerce insanın ölümüne neden olmuşlardır. Ayrıca tarla ve bahçelerde de maddi zararlara neden olan fareler, evcil hayvanlara da hastalık bulaştırmaktadır. Aynı zamanda yeme içme işletmesi gibi yerlerde bulunmaları, işletme açısında da prestij kayıplarına neden olabilmektedir.

Fare İle Mücadele Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Farelerle mücadele ederken dikkat etmeniz gereken ilk şey tabi ki evinizden farenin en kısa sürede çıkarılmasını sağlamaktır. Fakat evinize giren bir kemirgen türü de kolay kolay evinizi terk etmemektedir. Aynı zamanda fareler evlere kalabalık şekilde girmektedir.

Farelerden kurtulmak için tuzaklar ve kapanlar, yapıştırıcı ile verilen mücadeleler oldukça çağdışıdır. Artık fare kontrol sistemi olarak en modern ve sağlıklı yol fare istasyonları ile mücadele vermektir. Fare istasyonları, alanın büyüklüğüne göre sayısı ayarlanabilen, fare şikayetlerinin en pratik şekilde evinizden yok edilmesini sağlayan bir ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemi böcek ilaçlama firmaları uygulamaktadır.

Pendik’te sizlere sunduğumuz her ilaçlama işleminde daima yanınızda olan Pendik İlaçlama firmamız, fare ilaçlama işlemlerinde ve tüm böcek ilaçlama uygulamalarında, 7/24 ulaşabileceğiniz çağrı merkezlerimiz ile her zaman yanınızdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir