Ev ve çatı faresi ilaçlama

Renkleri genellikle siyah ve kahverengi arasında değişen, boyları 40 cm’ye varan, kuyruklu, büyük gözleri ve kulakları olan canlı türü fareler, memeli kemirgenler sınıfına aittir. Ev ve çatı fareleri genel olarak lağım faresinden daha küçük ve incedir. Kafalarından ve vücudundan daha büyük, uzun, tüysüz bir kuyruğa sahiptir. Pendik böcek ilaçlama firması yaşam alanlarınıza sızan tüm böcek ve fare türlerine karşı olduğu gibi ev ve çatı faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir.
Tırnakları sayesinde çok iyi bir tırmanıcı olan bu canlılar, hem etle hem de otla beslenir. Bunun yanı sıra genellikle tahıl, meyve, yemiş ve sebze tüketir. Ev ve çatı fareleri bir yıl içinde 4 ve 6 defa doğum yapar. Her doğumunda 6 ve 8 yavru dünyaya getirir. Bir dişi çatı faresi yılda ortalama 40 yavru doğurur. Olağanüstü üreyen bu canlı ile yaşam alanlarınız içinde karşılaştığınızda kişisel alanlarınız ve kendi sağlığınız için kendiniz herhangi bir müdahale de bulunmamalısınız. Farelerden kurtulma yolları, profesyonel ilaçlama firmalarından alınacak olan fare ilaçlama uygulamaları ile sağlanır. Genellikle yaşam alanlarına duvardaki boşluklardan, ağaçlardan ve saçaklardan girer. Bu nedenle balkon ve kapı girişlerine yakın ağaçların özellikle yaz aylarında mutlaka budanması gerekir. Keskin güçlü dişlere sahip olduğundan girdiği alanlarda maddi ve manevi birçok zarara neden olabilir. Özellikle evlerde bulunan yiyecekleri ve böcekleri tüketir. Yaşadığı yerlerden taşıdığı çok sayıda tehlikeli virüs ve mikrobu yaşam alanları içinde besinlerin üzerine salya ve dışkı yoluyla bırakır. Doğrudan ve ya dolaylı yollar ile insanlara çok sayıda kalıcı, bulaşıcı ve hatta ölümcül hastalık bulaştırır. Kemiksiz, elastik yapılı bir hayvan olduğu için 10 mm olan her alandan rahatlıkla geçebilir.
Pendik böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Bunun yanı sıra kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince onaylı, insan ve hayvan sağlığı açısından zararsızdır. Uzman ilaçlama ekibimizin şikayetçi olunan alana gelip, alan büyüklüğünü ve farenin ilaca karşı direncini tespit etmesinin ardından ev ve çatı faresi ilaçlama uygulamasına geçilir.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde fare sorunu yaşıyorsanız, Pendik böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden ev ve fare ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir