Bahçe İlaçlama İşlemleri

Ülkemiz gerek yeşil alanları gerek bahçeleri ile oldukça meşhur olan, elverişli iklimi ve verimli toprakları ile de her zaman tüm canlılar için çekici olan bir ülkedir. Bu nedenle hayvanlar aleminin çok büyük bir kısmını oluşturan böcekler de en fazla bahçelerde, yeşil alanlarda barınırlar. Çünkü bu mekanlarda yem bulamama şansları yoktur.

Bahçeler hem çocuklarımızın oyun alanı, hem meyve, sebze ve çiçeklerimizin yetişme alanı olarak kullanılmakla birlikte haşere faaliyetlerinin de en çok olduğu alanlardır. Haşerelerin sağlığımız üzerine saçtıkları zararlar artık hemen herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle de çocuklarımızın oyun alanı olan bahçelerde de haşere faaliyetlerini oldukça azaltmak gerekir.

Bahçe İlaçlaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En başta dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de elbette tüm haşereleri yok etmemektir. Bahçenin biyolojik yapısını bozmadan ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlar bitkilere, etraftaki kedi ve köpeklere zarar vermemelidir. Gereğinden az veya fazla ilaçlama yapılmamalıdır. Periyodik olarak ilaçlama işlemleri bahçeler için her zaman en çok tercih edilen yöntemlerden olmalıdır.

Bahçelerde genellikle kene, pire, fare, sinek, hamam ve kalorifer böceği, kakalak, tatarcık, uyuz böceği, çıyan, solucan, tavuk biti, karınca, kırkayak, kertenkele, eşek arısı, helikopter böceği, akar, mayt, mite, kurtçuk, sümüklü böcek, tahtakurusu, kulağakaçan, örümcek bulunmaktadır. Bu haşereler evlerimize de direkt olarak bahçeler üzerinden girebilmektedir. Ayrıca saydığımız bu haşerelerin hepsinin yumurtası da bahçelerde bulunmaktadır. Bu nedenle bahçe ilaçlama işlemleri konusunda oldukça duyarlı olmak gerekir.

Pendik Böcek İlaçlama şirketinin her haşere türünde yaptığı kaliteli ilaçlama uygulamalarına sahip olmak için çağrı merkezlerimiz üzerinden bizleri haftanın her günü ve her saati arayabilirsiniz. Çağrı merkezlerimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir