Akar, Mayt, Mite İlaçlama

Dünyada iki milyondan fazla böcek türü bulunmaktadır. Bu böcekler oldukça küçük olmalarına rağmen bazıları oldukça zehirli bazıları oldukça tehlikeli bazılarının refleksi oldukça güçlü bazılarının ise oldukça zayıftır. Tüm bunlara ek olarak bazı türler de gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Akar, mayt, mite de gözle görülemeyen haşerelerdir ve uyuz böceği gibi insan derisinde yaşayan ve organizma türünden canlılardır. Onları ancak mikroskop yardımı ile görebiliriz. Peki bu kadar küçük olan canlıların bizlere zararı var mı? Elbette var:

  • Akar türünden canlılar, hayvanlar familyasının örümceğimsiler grubuna dahil olsalar bile, örümcekler gibi gelişkin bir sisteme sahip değillerdir.
  • İnsanların deri döküntüleri ile beslenmektedirler ve insanın olduğu her noktada olabilirler. Bu nedenle en çok evlerde şikayet edilen bu haşerelere karşı mutlaka ev ilaçlama işlemleri yapılmalıdır.
  • Bir çalışma masasında bile yüzlerce akar türü canlı bulunur ve oldukça hızlı türerler.
  • Pek çok hastalığın temel sebebi altında ev tozu da bilinen bu haşereler yatmaktadır. Nefes darlığı ve bronşit, öksürük, burun tıkanıklığı bu haşereler nedeniyle özellikle küçük çocuklarda görülür.

Akar, Mayt, Mite Nerelerde Yaşar?

İnsanın olduğu her noktada, her alanda yaşayabilmektedirler. Özellikle ortak yaşam alanlarında, toplu taşıma araçlarında, gün içinde en sık dokunduğumuz eşyaların üzerinde (özellikle kumanda, cep telefonu, direksiyon…), çalışma masalarının üzerinde, halılarda, kapı açma kollarında, lavabo ve tuvaletlerde fazlasıyla yaşamaktadırlar.

Onlara karşı antibakteriyel sabunlar ve ıslak mendiller ile karşı çıkılsa da bu korunma sadece anlıktır. Periyodik olarak ilaçlama işlemleri yapılarak, bizlere olan zararları en az seviyeye indirilmelidir.

Pendik Böcek İlaçlama olarak en çok ilaçlama yaptığımız haşerelerden biri olan akar, mayt, mite ilaçlama işlemlerimiz alanında en yetkin ve kaliteli uygulamalar bütününden oluşur. Bizlere her zaman ulaşabilmeniz için çağrı merkezlerimiz 24 saat erişimize açıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir